Hlavní partner

Logo Svijany

Sponzoři

Logo Safetik

Mediální partner

Logo motolevelcom

Za podpory

Logo Bousov

Logo AMKDBK


Jsme v cíli 10. ročníku

Je to za námi, jubilejní ročník nejtěžšího závodu fichtlů na světě nabídl úplně všechno. Začínali jsme za prachu, bojovali s deštěm, užívali si jízdu na ideálním povrchu a ke konci na pořádně rychlé a tvrdé trati. 105 týmů na okruhu dlouhém 3,8 kilometrů, 86 projelo cílem a vítěz urazil více než 850 kilometrů. Dorazilo opravdu hodně diváků a všichni společně jsme vytvořili skvělou atmosféru, kterou si 10. ročník zasloužil.

I letos si uděláme zhodnocení našim pohledem a budeme rádi, když nám do komentářů napíšete, jak jste to viděli vy. :-) Začneme u tratě, podle nás nejhezčí trať za všechny ročníky našeho závodu, rychlá, bezpečná se zajímavými úseky a díky počasí i ve všech možných podobách. Nevyhnuli jsme se krátkému přerušení před druhou hodinou, první větší přeháňku se ještě povedlo překonat, druhá už byla výraznější. Po zhruba dvou a půl hodinách se už opět bojovalo na trati. Té předpovědi jsme se opravdu báli, bouřky měly přicházet, pořád se to měnilo a po zkušenostech s 9. ročníkem obavy nebyly malé, ale klaplo to - uf! Všechno ostatní za nás taky běželo fajn, depa bez problémů, smrtonoši sváželi fichtly, hlídky vše hlásily a práce měly letos málo - nezapomínali jste vesty, helmy, žádné zkracování tratě - takhle to má být. Namátkové technické kontroly byly pravidelné a žádný tým nebyl penalizován, samozřejmě závěrečná diskvalifikace dvou týmu na předních pozicích je velká škoda a poučení pro všechny. Letos bylo i výrazně méně větších zranění, oděrek sice hodně, ale to na fichtlu asi ani jinak nejde. Určitě víme, že nějaké nedostatky byly, ale věříme, že jich bylo minimum - dělali jsme pro to všechno!

Děkujeme AMKDB za skvělou spolupráci a pronájem celého areálu. Obrovské díky patří našemu parťákovi, který nás podporuje ve všech směrech od ceny pro závodníky, přes materiální zabezpečení až po logistiku - náš hlavní partner pivovar Svijany. Děkujeme sponzorům za ceny - snažili jsme se jich oslovit opravdu hodně a podpořili nás opět spíše menší živnostníci a za to jim patří velké díky! Děkujeme všem externím dodavatelům služeb od občerstvení, přes sanitku, kapelu až k časomíře. Těšíme se na všechny fotky a ty oficiální budou i letos od Hoofina FOTO. Těšíme se na reportáž v magazínu Víkend na televizi Nova. Na závěrem chceme moc poděkovat všem našim kamarádům, kteří opět obsadili pozice ve službách a makali na 100% - neskutečně si toho vážíme.

Uteklo to jako voda, od prvního ročníku v roce 2014, kde jsme nevěděli o tomto závodě téměř nic, přes všechny ty další ročníky, které jsme se postupně snažili vylepšovat až po ten desátý a za nás velmi vydařený! Jsme rádi, že jste toho součástí, že vás fichtly baví a že do závodění dáváte kus sebe. Uvidíme, jak to bude dál, jestli budeme jezdit každý rok, nebo třeba jednou za dva roky - ale byla by škoda, kdyby dvacetičtyřhodinovka zmizela.

Mějte se krásně, ať se vám daří!

Za celý tým Láďa a Pěnda


fichtlcup

Je to tady! Důležité informace

Jdeme na desítku, startuje Fichtl MAZEC 24 hodin 2023 - nejtěžší závod fichtlů na světě, přinášíme nejdůležitější informace jak pro diváky, tak samozřejmě pro naše závodníky #fichtl24

DIVÁCI

Těšíme se na pořádnou atmosféru, start závodu je naplánován na pátek 23.6. v 16:30 v areálu Rachvala https://mapy.cz/. Parkování je zdarma, prosím nenechávejte auta na příjezdové cestě. Vstup pro dospělé 150 Kč, pro děti zdarma. Zajištěno je bohaté občerstvení ve Svijany stanu.

TÝMY

Už se nemůžete dočkat, my taky ne, projděte si prosím důležité informace.

🔵 Harmonogram

Čtvrtek 23.6.

• 15:00 – 23:00 příjezd do areálu a akreditace
• 20:00 - 22:30 oficiální WarmUp párty (kapela Hitmakers)

Pátek 24.6.

• 7:00 – 11:00 příjezd do areálu a akreditace
• 9:30 – 13:00 technická přejímka
• 12:30 – 14:00 administrativní přejímka
• 14:15 - 15:45 zaváděcí kolo + oficiální trénink
• 16:00 oficiální zahájení a rozprava
• 16:15 řazení na start
• 16:30 start závodu

V případě nepříznivého počasí je připravena i varianta se startem závodu v sobotu a cílem v neděli, to by bylo včas oznámeno.

🔵 Propozice - nezapomeňte si je pořádně prostudovat (osvětlení, vesty, hasící přístroje atp. Najdete zde i formuláře, které budete potřebovat k zapsání do závodu.

🔵 Potvrďte nám prosím svojí účast přes tento FORMULÁŘ


fichtlcup

Startujeme přihlašování na desátý ročník

Uteklo to neuvěřitelně a my jsme připraveni uspořádat jubilejní 10. ročník nejtěžšího závodu fichtlů na světě. 25. listopadu bude spuštěno předkolo přihlašování na našem webu (tudíž žádný email, ale přímo v sekci přihláška), nárok na předkolo nově mají ty týmy, které se zúčastnily 9. ročníku v roce 2022. K této změně jsme přistoupili vzhledem k tomu, že většina týmů, která splňovala původní pravidlo, v roce 2022 startovala, navíc je to zvýhodnění těch týmů, kterým počasí ukradlo velkou část našeho závodu. Týmy musí v sekci přihláška zadat stejný email a číslo jako bylo uvedeno v přihlášce na devátý ročník. Pro ostatní týmy bude spuštěno 1. kolo přihlašování 23. prosince 2022.

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit - fichtl@motocrosscup.cz nebo 603 330 168. Těšíme se a budeme rádi, když u toho budete taky!


Nejtěžší a bohužel počasím zkrácený devátý ročník

Každoroční hodnocení naším pohledem nemůžeme začít ničím jiným než poděkováním vám týmům, jak jste zabojovali a celou situaci pochopili. Rekordních 120 týmů dorazilo do Dolního Bousova na dovolíme si říct nejlépe připravenou a zajímavou trať. Přívalové deště, které přišly přesně se startem závodu nám bohužel náš závod hodně poznamenali, ale i tak jsme se nevzdali a po sobotním restartu zažili možná nejtěžší hodiny závodu v historii.

Ale začneme pěkně popořádku. Už ve středu, kdy jsme v tropických teplech chystali vyprahlou trať jsme s obavami sledovali předpověď počasí. Očekávali jsme bouřky a doufali jen v krátké přepršky. Velmi vážně jsme zvažovali posunutí startu závodu, ale bohužel desítky nasmlouvaných dodavatelů služeb se nepovedlo hromadně v takto krátkém časovém horizontu přebookovat. Ve čtvrtek už začaly za dalšího teplého odpoledne a podvečeru najíždět týmy, depo se plnilo a všichni se těšili na páteční start. Nakonec se téměř všechna vyznačená depa na závodišti Rachvala zaplnila a po přejímkách, zaváděcím kole a tréninku jsme se seřadili na startu. Neskutečná atmosféra.

A pak to začalo. Je až neuvěřitelný, že přesně v průběhu startovací procedury se přihnal první mrak a pan starosta Dolního Bousova zahájil závod už v provazech vody. Bohužel většině týmů se nepovedlo na promáčené trati odjet ani jedno kolo. Déšť neustával a do soboty spadlo okolo 50 milimetrů. Závod byl zastaven do sobotních 7:00, kdy mělo padnout rozhodnutí. To nebylo v žádném případě jednoduchý a vždy se najdou týmy, které by rozhodly jinak. Na 9:00 byla připravena výrazně zkrácená a neskutečně náročná trať a nový start závodu, z bezpečnostních důvodů za čtyřkolkou. Jste neskuteční bojovníci a každý tým, který zkusil obkroužit alespoň nějaké to kolo si zaslouží obdiv. Rozhodně ale chápeme i ty týmy, které se rozhodly neodstartovat.

Bylo to dlouhých téměř sedm a půl hodiny boje s blátem, ale zároveň úžasné úsilí kroužit, každou chvíli čistit fichtla od nánosů bláta a radovat se z každého kola. Nejlepší tým a vítězové 9. ročníku L.K. Košice Racing team v kategorii speciál zvládli 80 kol, vítězové kategorie originál Škaly kol 45. Každý jezdec si téměř jistě sáhl na dno svých fyzických možností, odstrkováním, tlačením a všemi možnostmi udržet stroj v pohybu. Neskutečně zajímavý boj byl o první až třetí místo v kategorii originál, pořadí se neustále měnilo a i tak si týmy navzájem půjčovali díly a pomáhali si – i o tom náš závod je! Nakonec 33 týmů projelo pod šachovnicovou vlajkou a 64 týmů obkroužili alespoň jedno kolo.

Děkujeme AMKDB za letošní super spolupráci a pronajmutí celého areálu, děkujeme našemu parťákovi a hlavnímu partnerovi pivovaru Svijany. Díky společnosti TREVOS za ceny, týmu Pepy Hubálovského za skvělé občerstvení, zdravotníkům za jejich dozor a časomíře za dobrou spolupráci. Díky Hoofina FOTO za oficiální fotky, na které se můžete těšit co nevidět. Pavlu Horákovi a MOTOLEVEL dík za mediální partnerství. A v neposlední řadě bychom s Pěndou rádi poděkovali našemu týmu, jste nejlepší!

Byl to smolný ročník na počasí, asi to muselo jednou přijít, věřte, že nás jako pořadatele to neskutečně štve a mrzí. Ale něčemu tady u nás na zemi poručit neumíme. Věříme, že jste si i tak 9. ročník alespoň trochu užili, týdny předem jste se potkávali s kamarády v garážích po celé České republice a na Slovensku, v Bousově se potkali s dalšími týmy, popovídali si, zaplavali v blátě, vymýšleli blbosti první kategorie a nakonec i bojovali na trati. Díky vám za to. My se budeme těšit s jubilejním desátým ročníkem a věříme, že u toho budete s námi!

Za celý realizační tým, Láďa


Výsledky naleznete v příslušné sekci

fichtlcup

Déšť nám to pěkně kazí - AKTUÁLNĚ!

Přívalové deště nám kazí 9. ročník, čekala nás parádní trať, ale počasí prostě neporučíme. Přesně na start závodu se přihnala průtrž mračen, takže se povedlo odjet odpolední trénink a někomu maximálně jedno kolo.

AKTUÁLNĚ se na rozpravě s jezdci domluvilo, že počkáme do 7:00, kdy se podle aktuálního vývoje rozhodneme, zda budeme moct odjet alespoň část našeho závodu nebo budeme muset letošní ročník zrušit.

Ani nevíte, jak nás to jako pořadatele mrzí....

fichtlcup

Jdeme to rozjet - předzávodní info

Připomínáme, že do depa můžete najíždět od čtvrtka 23. června nejdříve od 15:00 do 23:00, prosíme o striktní dodržení tohoto času. Příjezd ve čtvrtek je ideální i vzhledem k pátečním přejímkám. V pátek je pak možný od 7:00 do 11:00. ❕ Depa budou podobná jako v minulých ročnících (cca 4x9 metrů), kdo přijede dříve, vybere si svoje místo. Letos bude depo i v prostoru občerstvení. Je zakázáno vjíždění na trať až do oficiálních tréninků, mimo testovací kolečko, kterým je obvod louky a prostor startu. Zde bude možno testovat pouze v pátek v době od 9:00 do 13:00.

Čtvrtek 23.6.

• 15:00 – 23:00 příjezd do areálu a akreditace


Pátek 24.6.

• 7:00 – 11:00 příjezd do areálu a akreditace

• 9:30 – 13:00 technická přejímka

• 12:30 – 14:00 administrativní přejímka

• 14:15 oficiální zahájení a rozprava

• 14:30 – 15:30 zaváděcí kolo + oficiální trénink

• 16:15 řazení na start

• 16:30 start závodu


Mrkněte také na tiskovou zprávu u našeho mediálního partnera MOTOLEVEL.COM

Těšíme se v Bousově!


Už se to blíží, těšíte se?

Každým jarním dnem jsme blíž našemu závodu. Doufáme, že jste už fichtly přemístili do garáží a každý (nebo každý druhý) večer ladíte. Bude potřeba výkon od spodu, trochu jsme si totiž pohráli s tratí - jak jsme slibovali a přibydou nám prudší kopce. Vedení tratě je znázorněno na novém oficiálním merchy pro rok 2022 - mrkejte a hoďte se do gala, ať nám to sluší! Opět radíme, dobře si prostudujte propozice, ať vás nic nepřekvapí.

Brzy to vypukne! #fichtl24

merch_pasek


Je to tady, 9. ročník, přihlašování začíná

Vážení závoďáci,

pro většinu předvánoční období, pro nás ale taky období, kdy se spouští přihlašování na nejtěžší závod fichtlů na světě. 10. prosince zahájíme předkolo přihlašování na 9. ročník v Dolním Bousově. 23. prosince pak startuje 1. kolo přihlašování. Veškeré informace k procesu přihlašování naleznete v propozicích.

Dolní Bousov, podeváté, můžete se těšit na nový povrch tratě v motokrosové části, máme v plánu výrazně změnit vedení tratě, prostě aby to pro všechny byla maximální zábava a určitá změna. Nově platí 5 jezdců za jakýchkoliv podmínek, ať už budeme moct závodit v červnu - v což doufáme a nebo v září, kdy rovněž známe záložní termín.

Těšíme se na startu! #fichtl24


Odkazy na fotogalerie postupně přidáváme do sekce Fotografie


Už po osmý jsme v cíli!

I letos se na závod podíváme naším pohledem. Celkem 96 týmů se v Dolním Bousově postavilo na start nejtěžšího závodu fichtlů na světě a co víc, 82 jich projelo cílem a to nějaké skončili jen pár minut před šachovnicovou vlajkou. To je prostě neuvěřitelný, mechanici se sice zapotili a spravování provázelo většinu týmů, ale všichni bojovali. To co jezdci předváděli na trati, ať od těch nejmladších dravců až po zkušené veterány – byl to jedním slovem zážitek.

Podzimní termín jsme zažili už po druhé v řadě, noc byla opět velmi dlouhá, ale magická. Tolik světlušek na trati, na to by se člověk vydržel dívat hodně dlouho. Myslíme si, že i když byla trať téměř stejná jako vloni, každý si našel svoji pasáž, která ho bavila. Navíc jsme se snažili připravit co možná nejvíce bezpečnou trať a udržovat ji po celou dobu vyznačenou. Těch úrazů bylo výrazně méně než jiné roky, k čemu určitě pomohla i skvělá viditelnost a vaše zkušenosti. Nad ránem nás pozlobila malá přeháňka, která společně s ujetou tratí udělala povrch ideální spíš na brusle. Rozhodli jsme se závod zastavit a stojíme si zatím, že to bylo správné rozhodnutí. Po opravdu krátké přestávce byl závod restartován a dojeli jsme až do cíle.

Jinak závod běžel bez komplikací, chápeme vaši urputnost, ale když opravujeme trať, tak byste alespoň půl metru od nás mohli jezdit. Na konci byl podán protest pro zkracování tratě, k tomu jsme se vyjádřili už v Bousově a je na nás, abychom našli další kontrolní mechanismus k tomu, aby se tak nedělo. Ale o nějaký ten metr (když bylo roztržené mlíko) si to snad zkrátil skoro každý. Ale máme radost, že jsme v průběhu závodu nenašli jediný prohřešek proti pravidlům a to jsme v kontrolním boxu zkontrolovali velké množství týmů.

Chtěl bych poděkovat celému týmů, jsme na vás s Pěndou neuvěřitelně hrdí a vážíme si toho, jak jste makali. Jsme hodně mladý tým, ale zkušenosti nám přibývají každý rok a osobně si myslím, že jsme to zvládli dobře, díky! Děkujeme AMKDB za pronajmutí areálu, děkujeme pivovaru Svijany za to, že máme takhle skvělého parťáka. Děkujeme za ceny dalším sponzorům, Trevos, a.s. – česká svítidla, FichtlKrámek. Díky týmu pana Hubálovského za perfektní občerstvení a díky za kvalitní zdravotnickou péči. Díky Pavlu Horákovi – MOTOLEVEL.COM za mediální partnerství, Hoofina FOTO předem velké díky za oficiální fotky a všem co nějakou tu fotku nebo video udělali. Videa budeme shánět a pak z nich uděláme oficiální video, kde letos bude víc záběrů právě od vás.

Opět jsme dali do přípravy všechno, co v nás bylo a co nám naše pracovní povinnosti dovolily, věříme, že jste si závody užili na maximum a pokud budeme mít sílu do dalších ročníků, že se opět potkáme na startu nejtěžšího závodu fichtlů na světě!

Za celý tým, Láďa


Výsledky jsou již zde na stránkách v sekci výsledky.

FOTO: Hoofina FOTO

fichtlcup

Fichtl MAZEC 24 hodin - předzávodní informace

Pro závodníky:

Do areálu je možno přijet nejdříve ve čtvrtek 16. září a to v době od 15:00 do 22:00, poté v pátek 17. září od 7:00 do 12:00. Každý účastník se musí při akreditaci prokázat platným certifikátem (očkování nebo prodělaná nemoc COVID19 nebo test z odběrného místa). Náhodně bude měřena teplota. Každý tým bude mít vyhrazený box cca 4 x 9 metrů. Doporučujeme všem znovu přečíst propozice.

V pátek v den závodu bude probíhat technická přejímka od 9:30 do 13:00, od 12:30 do 14:00 administrativní přejímka a výdej čipů. Ve 14:15 proběhne rozprava a oficiální zahájení. Od 14:30 do 15:30 proběhne oficiální trénink. Do té doby je zakázáno stroje startovat a testovat mimo vyznačené tréninkové kolečko a to v pátek v době od 9:00 do 13:00. V 16:15 proběhne řazení na start a v 16:30 závod odstartujeme.

Formulář k přejímce ke stažení ZDE, formulář pro neplnoletého jezdce ZDE.

Pro diváky:

Vstup do areálu bude umožněn v pátek od 12:00, i diváci by měli splňovat pravidlo O-N-T dle nařízení KHS. Vstupné je 80 Kč na celou dobu závodu, děti mají vstup zdarma. Parkování je zajištěno. Závod startuje v 16:30 a stojí za to ho vidět. Bohaté občerstvení je zajištěno ve velkokapacitním Svijany stanu.

Předzávodní tisková zpráva s naším komentářem v článku na MOTOLEVEL.com

fichtlcup

Tak jo, bando, začneme vám to postupně servírovat

Máme 24 dnů do závodu a čím jiným začít než opatřením kvůli současné epidemiologické situaci. Akci jsme samozřejmě konzultovali s příslušnou KHS a platí pro nás pravidla pro pořádání hromadných akcí (aktualizované opatření od 1.9.2021). Musíte splňovat:

očkování / prodělání nemoci / test ⚠ (účastník musí splňovat alespoň jednu možnost)

PRODĚLÁNÍ NEMOCI COVID 19 Neuplynulo více než 180 dní od prodělání nemoci Covid-19.

TEST Doložíte na místě, že jste podstoupili antigenní test (ne starší 72 hodin) nebo PCR (ne starší 7 dní) s negativním výsledkem.

Věříme, že to pro nikoho nebude komplikace, věříme, že podstatná část již má ukončené očkování, případně je zde možnost testu, určitě si udělejte včas rezervaci na odběrném místě. Děkujeme za pochopení.


Formulář pro vyplnění ZDE


Fichtl MAZEC 24 hodin 2021 ▶️ 17. - 18. září 2021

Vážení závodníci, kamarádi, současná situace nám neumožňuje nic jiného než závod přesunout na podzimní termín, stejně jako vloni. Vzhledem k tomu, že nyní by musela nastat fáze konečných příprav závodu a potvrzování objednaných služeb a současné podmínky pro pořádání sportovních akcí nejsou příznivé, muselo toto rozhodnutí padnout. Ani výhledově se nechystá větší rozvolnění, alespoň na 1000 účastníků bez povinného testování, které by nám dovolilo akci v omezeném režimu (bez diváků) odjet. I když by i pro nás byl červen z několika důvodů lepší, musíme být realisté. Proočkovanost by měla být na podzim výrazně větší než nyní (nebo v červnu) a tak věříme, že budeme moct uspořádat plnohodnotnou akci s pořádnou atmosférou, která náš závod vždy dělala něčím neuvěřitelným. Startovné zůstává v platnosti.

Hledejme pozitiva, aspoň budete mít více času na přípravu kondice i motorky

Děkujeme za pochopení a těším se na startu!

Láďa, Pěnda a realizační tým3. kolo přihlašování a záložní termín

Zdravíme všechny fichtlaře,

máme pro vás novou informaci, vzhledem k vývoji situaci COVID-19 a určitým informacím směřujícím k červnu, jsme se rozhodli mít připravený záložní termín pro nejtěžší závod fichtlů na světě a to na 17. a 18. září 2021. Pořád se jedná o termín záložní a vše směřujeme k červnu.

V neděli 7. března spustíme 3. kolo přihlašování, plánujeme, že by to měla být poslední možnost se do závodu přihlásit.


10. prosince bylo spuštěno předkolo přihlašování na 8. ročník, který pojedeme v Dolním Bousově! Už méně jak 200 dnů do závodu

Předností přihlašování pro týmy, které se zúčastnily závodu v Dolním Bousově minimálně 5x (stejný název týmu nebo stejný zástupce týmu), bude spuštěno 10. prosince 2020, nebude probíhat klasicky přes formulář na našem webu, ale přes email fichtl@motocrosscup.cz. Do předmětu emailu napište fichtl2021, do textového pole uveďte startovní číslo, kategorii, jméno týmu, jméno zástupce týmu, adresu a telefon. Každý tým odesláním přihlášky potvrzuje, že se seznámil s pravidly závodu a souhlasí s uchováním údajů dle GDPR. Předkolo bude dostupné do 13. prosince 2020. Poté Vám na email přijde shrnutí přihlášky a informace k platbě, startovné činní 3400 Kč, které je možno uhradit nejdéle do 18. prosince 2020.


Oficiální video a přihlašování na 8. ročník

Přinášíme Vám oficiální video z letošního ročníku. Pozorně sledujte náš web, protože brzy bude zahájeno předkolo přihlašování, budou nové propozice a dozvíte se, kdy bude spuštěno první kolo přihlašování. Přejeme Vám krásný předvánoční čas!Fichtl MAZEC 24 hodin 2020 naším pohledem!

Máme za sebou sedmý ročník nejtěžšího závodu fichtlů na světě, závodu, který nás všechny opět pěkně prověřil. K letošnímu divokému roku toho bylo napsáno už hodně a my si vážíme toho, že jste s námi .

91 týmů se letos v Dolním Bousově postavilo na trať dlouhou 3,95 km. Ale začněme od začátku. Vzhledem k aktuální situaci jsme museli zavést některá opatření, my vám děkujeme že jste je dodržovali. Zejména u akreditace a přejímek to bylo velmi důležité. Samotná organizace před startem běžela podle plánu a po přejímkách jsme mohli jít na trať. Dřívější start (15:30) se nám osvědčil, bojovalo se od prvních kol a byla radost sledovat zarputilost jezdců, mechaniků a celého týmu. I díky počasí byla prašnost výrazně nižší než v loňském roce. Velkou prověrkou byla extrémně dlouhá noc. My jsme se snažili udělat trať co možná nejjednodušší a bezpečnou. Žluté mlíko, gumy, světelně označené některé úseky, traťoví komisaři a stále vymlíkovaná trať - jenom nás stále zaráží, proč některé týmy mají tak odfláknuté zadní světla, zde budeme muset nastavit jasná pravidla. Úrazů bylo poměrně hodně, ale většina lehčích - zraněným přejeme co nejrychlejší uzdravení. Časomíra běžela spolehlivě po celou dobu závodu a my jsme mohli sledovat napínavý boj všech týmů napříč startovním polem. 873 km, to je výsledná proce nejlepšího týmu Jawáci, kteří navíc pomáhali i u nejtěžšího úrazu před příjezdem našich zdravotníků. Obhájit vítězství se povedlo týmu Škaly v kategorii originál. Pro nás je ale vítěz každý, kdo bojoval a nevzdal se do posledního možného řešení. Díky.

Opět jsme se snažili připravit co možná nejlepší závody, budeme rádi, když nám napíšete co se vašemu týmu líbilo, ale potřebujeme upozornit i na nedostatky - jenom tak se můžeme posouvat výš.

Chtěl bych i tady poděkovat celému organizačnímu týmu, makali jsme na 100% a moc si vaší pomoci vážíme, je super, když máte skvělé kamarády! Díky AMKDB za možnost odjetí těchto závodů na poslední chvíli. Děkujeme pivovaru Svijany, který byl i letos hlavním partnerem a za ceny děkujeme firmám Trevos a Stop Dirt. Nejlepším elektrikářům a zachráncům o půlnoci, týmu Rybí párky děkujeme za pomoc při řešení výpadku elektřiny takto velkého rozměru, pohotovostní elektrikář nebral telefon a tak jste nás zachránili právě vy! Díky týmu pana Hubálovského za ob(ž)erstvení, děkujeme časomíře a skvělé posádce záchranářů! Za fotky děkujeme všem fotografům, ale zejména panu Chymkovi a Hoofina FOTO (odkazy na fotky průběžně přidáváme do sekce Fotografie).

Další ročník je minulostí, díky, že jste součástí nejtěžšího závodu fichtlů na světě a příští rok se na vás všechny budeme zase těšit!

Výsledky obou kategorií jsou již v sekci výsledky.

Za celý tým, Láďa